O dogdancingu

22. května 2008 v 17:36
Dogdancing- tanec se psem, je poměrně mladý kynologický sport. Nejde v něm jen o originalitu, pěknou hudbu,poslušnost psa ale hlavně o bezvadnou souhru pes a psovod.
Možná si říkáte "jak může pes tančit?" No, pes vlastně netančí tak,jak by si mnozí představovali např. polku atd. Jde "psí kusy" , které jsou pro psa vlastně přirizené , jako třeba různé výskoky,otočky, dávání packy... Pak už je jen na psovodovi, jak tyo prvky přikrášlí a naučí je pejska dělat na povel. A pak už jen vybere hudbu, která bude ladit jemu i jeho psu a je to. Jak už bylo řečeno originalita je v tomto sportu velice důležitá. Ve freestylu ( ve kterém vetšína tanečníků soutěží) je vítaná kupříkladu rekvizita, nebo zajímavé oblečení,čí malý doplněk u psa(šáteček ...).
Soutěží se jako v agility ve třech výkonnostních kategoriích-začátečníci, pokročilí, elitní. Podobně jako agility i tento sport mohou provozovat všichni pejsci i všichni lidé,ovšem pravdou je , že ženy-psovodky tvoří drtivou většinu tanečníků.
Jestli chcete tento sport zkusit a budete tudíž vymýšlet choreografii, dbejte na pár zásad :
Prvky musí být pro psa vždy bezpečné,snažte se vybrat hudbu, která se hodí k vám, vaší choreografii i vašemu pejskovi a hlavně fantazii se meze nekladou!!!!
P.S. Pokud vás tanec se psem zaujal dovíte se o něm více na www.tanecsepsem.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama