Tip na knížky a časopisy

24. června 2008 v 19:59 | Nejtn |  směs o zvířatech

Knížky :

Dívky v sedlech-Kamarádky,Láska ke koním, hříbě,Šampionka,Ranč,Stáj v ohrožení , Jezdecká přehlídka,Dusot kopyt, Jezdecký tábor...( Bonnie Bryantová)- několikadílný zábavný román z prostředí stáje. Kamarádky Carol, Lisa a Stefi prožívají různá dobrodružství. Založí si i vlastní klub- Klub dívek v sedlech (odtud název). Dnes tuto edici zná snad každá holka. Tyto knihy se dobře čtou a je to taktrochu odpočinková četba- žádné literární dílo nečekejte, ale to ještě neznamená že vás tyto knížky nevtáhnou do děje.Já osobně už mám přečteno asi 15 dílů:-)
Týna a Pony(Julia Boehme) - Tohle je četba pro trochu manší.Dívka Týna chodí do Ponny klubu, kde se stará o svého poníka Ponyho.Má tu i lidské kamarády. Tanto klub se zabývá disciplínou zvanou Jezdecké hry. V několika dílném příběhu sledujete různé příhody Týny, jejího poníka, kamarádů atd.
Klára a Drobeček- Velice podobné jako Týna a Pony.
Černý krasavec(Anna Sewellová)- Autorka v této knize líčí, že koně nejsou jen "tažná síla", ale že je to hlavně tvor cítící a pokud se s ním zachází špatně, má to na něj vliv. V její době totiž lidé koně ještě moc dobře neznali. A protože Anna Sewelová byla téměř pořád nemocná, na jejích cestách ji doprovázelo právě kon´ské spřežení, rozhodla se proto napsat o těchto fascinujících zvířatech román : Hlavním hrdinou je plnokrevný vraník.Kniha líčí jeho osudy, poslání, zlé i dobré pány a jeho kon´ská přátelství. Knihu vypráví Černý krasavec sám...
Divoké kočky(Erin Hunterová)-Kocoura Zrzka již omrzel život domácího mazlíčka-touží po dobrodružství. Proto se přidává ke klanu divokých koček. Ale život divoké kočky není ani zdaleka tak jednoduchý, jak vypadá. Kočky z různých klanů mezi sebou válčí o potravu a území.Zapadne Zrzek do této divoké smečky?
Tuto knihu velice doporučuji!
Poník se ztratil, Křeček drží dietu, Dalmatin na útěku,Chrt na vřesovišti, Morče ve skleníku, Kočka v hrobce , Gorilí máma (Lucy Danielsová)-Hlavními postavami těchto knih ja dívka Mandy , její kamarád James a černý labrador Blesk.Mandy s Jamesem mají rádi zvířata. Jakmile se nějaké octne v nebezpečí, hned jsou ochotni přispět k jeho záchraně.
Tyto knihy jsou dobré jako např. prázdninová četba. Moje nejoblíbenější kniha z této edice je Chrt na vřesovišti a Poník se ztratil.
Zvěrolékař mezi nebem a zemí ( James Herriot)- James Herriot vypráví různé příběhy ze své veterinářské praxe, ale také z běžného života.Nezáludným humorem líčí rozdílnost zvířecích osobností a všeho, co se kolem nich točí.
Ronja,Dcera luopežníka(Astrid Lindgrenová)-Loupežnická dcera Ronja je zvyklá na free výchovu.V tlupě loupežníků má spoustu přátel. Jednoho dne se ale stane, že na jejich hrad se přistěhuje jiná tlupa. A nastává válka mezi loupežníky.Ronja se však seznámí s klukem z nepřátelské bandy-s Birkem.Vadí jim oběma , jak se k sobě tlupy chovají a rozhodnou se pro společný útěk...

Časopisy:

Planeta zvířat, Psí sporty,Pes přítel člověka, Můj pes, moje kočka,naše kočky,jezdectví, Koně a hříbata
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaký je váš nejoblíbenější časák?

Planeta zvířat 0% (0)
Psí sporty 40% (2)
Pes přítel člověka 0% (0)
Naše kočky 60% (3)
Koně a hříbata 0% (0)
Jiný časopis 0% (0)

Komentáře

1 Minda Minda | Web | 13. února 2009 v 9:51 | Reagovat

Jéééé, ty jsi četla Divoké kočky? Je to nejlepší knížka na světě! Víš, že existuje strašně moc jejích dalších dílů? Bohužel je v češtině nechtějí vydat za žádnou cenu. Existuje mnoho sérií, celkem je těch knížek přes dvacet. Jedna série jsou i komixy (tři z nich jsou vydané v češtině od Zonnerpressu a jmenuje se to Válečníci). Jelikož jsem se rozhodla přeložit druhý díl Divokých koček, na www.warriorcats.blog.cz můžeš najít zatím 45 prvních přeložených stránek :o).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama