Procházka se psem

13. července 2008 v 13:29 | Nejtn |  směs o zvířatech
Asi nemusím připomínat, jak důležité je psy pravidelně venčit. No, jen si představte , že by ste byli pes-celý den se nudíte,a tak se těšíte na své páníčka, až se vrátí z práce a někam si vyrazíte. A ono nic.Psi nepotřebují procházku pouze k tomu, aby vykonali potřebu. Procházka je pro ně zábava. Kromě toho mohou potka různé psí kamarády, a pokud nechodíte na cvičák je to pro psy nenahraditelná socializace.
Samozřejmě nevždy(ale často) platí pravidlo: Čím delší, tím lepší. Ale pokud chodíte s pejskem např. jen dvakrát denně a mezi tím je odkázán na zehradu či byt, je skoro nutné se tímto pravidlem řídit.Není úplně pravda, že čím větší plemeno, tím potřebuje větší procházku.Člověk toto si myslící by pak mohl naprosto chybně dojít k závěru, že např. jezevčíka stačí pustit jen před dům. Procházka je chvíle,kterou by si měl užít pes i psovod. Volte proto zajímavé trasy, ale vždy by se v nich měla objevit nějaká louka, nebo nějaké místo, kde si můžete s pejskem zadivočit a pustit ho z vodítka. Aby jste si vycházku užili oba, musíte ji též vhodně načasovat. Nechd´te tedy třeba v létě ve velkém horku atd.
Pro zajímavější procházky , můžete třeba sem tam zaklusat, či překonat se psem nějakou překážku. Dobré jsou třeba i procházky s jinými psy a psovody, při kterých vy i váš pes navážete nová přátelství.V létě pejsek uvítá procházku k vodě.
Procházka je velice individualní záležitost a každý člověk a pejsek si ji umí užít jinak. Pes se při ní pobaví a páníček odpočine.Proto procházky nezanedbávejte!!!!!!!
A upozornění na konec: Sbírejte exkrementy!!!!
Tip pro vás: Pro lidské i zvířecí sportovce a part´áky do nepohody je určen též psí sport dogtreking.Přesná pravidla neznám, ale vím, že je to docela náročný sport.Je založený na dlouhých túrách se psem. takže pokud jste fyzicky zdatní a je vám více než 18 let, neváhejte:-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Forme Forme | Web | 13. července 2008 v 13:37 | Reagovat

Ahoj máš pěkný blog, chtěl sem se tě zeptat jestli tu nemáš místo na odkaz na můj web. Byl bych moc rád. Předem ti moooc děkuji a přeji pěkný zbytek dne. Pls odepiš na můj web co a jak. Díky

KOUKNI A STAHUJ ZDARMA PLNÉ MP3!!!!!

PROPAGUJ TENHLE WEB!!!!

2 Nikol S. Nikol S. | Web | 15. července 2008 v 23:04 | Reagovat

docela good...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama