Mistrovství ČR mládeže 2008

25. srpna 2008 v 16:02 | Nejtn |  Závody
23. a 24. 8. 2008 se v Horce nad Moravou konalo Mistrovství ČR v agility pro mládež a děti do 14 let. Musím uznat, že soutěž byla uspořádaná ve velmi hezkém prosředí jezdecké haly a areálu turistického centra Lovecká chata.Závody měli dobrou organizaci. Vše přesně načasované,informace v průběhu atd. Rozhodčími (a to docela dobrými) byli Lenka Pánková,Michael Steiner a Alice Glöcknerová.
A ted´ k samotnému závodu. V sobotu ráno se začalo hrou, aby si psi a koneckonců i psovodi zvykli na trochu neobvyklý povrch-písek. Zpočátku jsem se toho lekala ( a nebyla jsem jediná) , ale jak se ukázalo i na písku se dá běhat dobře . Hra se nám s Dobbym celkem vydařila- běžel opravdu dost rychle, a tak jsme se dvakrát málem diskli... Vše ale dobře dopadlo a doběhli jsme se dvěma odmítnutími. To stačilo na pěkné druhé místo !! Pak se běžel parkur družstev. Já s Dobbym byla v družstvu Need for speed spolu s Evou Jindrovou a její švýcarskou ovčandou Banji Star z ranče Montara , Martinou Mikovou a kříženkou Brity a Evou Suchánkovou a borderákem Billem Agrokiwi. Nikdo našemu teamu nedával moc šancí, ale protože se hodně družstev podiskalo, Need for speed dosáhlo v sobotním běhu na tředí místo!!! Odpoledne se ještě běžel první běh jednotlivců - jumping. Po čistém a relativně rychlém běhu jsem se s Dobbym zařadila na první místo, takže jsme naráz byli v čele .
Neděle začala finálovým během družstev.Naše družstvo mělo handicap-Martina Miková se zranila a tak nemohla v neděli běhat. Pro nás zbývající členy družstva to znamenalo doběhnou, abychom udrželi pěkné třetí místo. Všichni jsme se pořádně snažili a nakonec jsme třetí místo udrželi. Takže need for speed je bronzové družstvo pro rok 2008 v kategorii Lerge!!!!! Já a Dobby jsme se museli koncentrovat na poslední běh-finále jednotlivců parkur. Doběhli jsme čistě , takže jsme se stali mistry republiky v kategorii large děti do 14 let!!!!!!! Na druhém místě skončil Petr Novák s labradorkou Bibi z Ročkova a na třetím místě Verča beránková s australským honáckým psem Ashley red camden dog.