Zvířata a mo´da

8. srpna 2008 v 12:13 | Nejtn |  směs o zvířatech
Pro mnoho zvířat se mo´da rovná utrpení.Že vás to překvapuje ? Mě tedy ne. No, jen si představme, kolik lidí si pořizuje pravé kožichy z umučených norků,fretek a lišek , kteří celý svůj život prožijí v malé kleci bez přístřešku, tudíš jsou vystaveni teplotním výkyvům. K jídlu dostávají odporné kaše a s vodou to asi také nebude moc růžové... Na konci jejich hrosného života je čeká stresující smrt-uplynováním, aby se nepoškodila jejich kožešina. A to vše jen k vůli mo´dě!!!! Není v dnešní době lepší nocit bavlnu a já nevím jaké ještě jiné látky bez utrpení druhých???
Jistě jste si všimli, že v každém období ''frčí'' jiné plemeno psa. A je to tu znova! Někdo si pořídí např. německého ovčáka jen k vůli mo´dě. A jak myslíte, že to končí ? V lepším případě nevenčeným smutným pejskem na zahradě či malém dvorku a v horším uštěkaným obrem zavřeným v malém kotci, kterého se všichni bojí, protože ''štěká a je velkej''.
Víte, jak se vyvinula prvotřídní řasenka? Samozřejmě přes pokusy na laboratorních myškách a králících, které v žívotě nečeká nic lepšího než pobyt v malém teráriu, občasné vytažení, zmrzačení v prospěch mo´dy, pozorování, opětné zmrzačení a takhle se to opakuje, než se ubohé zvíře usmrtí(tedy pokud nezemře při pokusech). Je opravdu důležité kupovat si omlazující krémy, šampony na zvětšení objemu vlasů, řasenky, šminky a já nevím jaká ještě naprosto zbytečné hovadiny?????
Jak vidíte, mo´da si vyžádala už mnoho obětí a to jsem tu asi ještě neuvedla všechny případy. Mo´da je ve své podstatě něco tak nepotřebného, že bavit se o ní je skoro zbytečné. Přesto však hýbe lidmi a krade jim mozky....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama