Ragdoll-Hadrová panenka

24. září 2008 v 19:27 | Nejtn |  směs o zvířatech
Toto kočičí plemeno se mi líbí svým přátelský a důvěřivým přístupem k lidem i ostatním domácím mazlíčkům, stejně tak mě okouzluje i jejich vzhled. Díky své mimořádné povaze se ragdoll používají na canisterapii, nebo chcete-li felisterapii:-) . Tyto kočky se prý dokáží v náručí člověka naprosto uvolnit , takže jejich tělo cítíte jako kousek hadru - odtud asi název. Údajně tyto kočky také necítí skoro žádnou bolest. Tady máte o tomto plemeni pár informací :
Ke vzniku tohoto plemene se váže "pověst" o američnce Ann Bakerové , která skřížila bílou angorskou kočičku a birmského kocourka. Bílou angorku čekající v té době kot´ata přejelo auto. Kočka Josephina to naštěstí přežila a vyvázla "jen" se zlomeninou pánve a s poraněním hlavy. Nicméně na svět přivedla živá kot´átka , která zdědila po matce hadrovitý jev po vzítí do náruče. Tak se v Americe začlo toto plemeno vyvíjet.
Nemělo to však vůbec lehké- bylo dlouho pozorováno a zdlouhavě uznávano různými federacemi. FIFe ragdoll uznalo až roku 1992.
Standart: Ragdoll má středně silnou kostru a svalnaté tělo (má působit silným dojmem). Hlava je ve tvaru modifikovaného klínu,nos je v horní třetině lehce vyklenutý. Uši má ragdoll posazené daleko od sebe , mírně směřující dopředu. Ragdoll se pyšní hustou, měkou srstí (která se při pohybu rozvírá). Nejhustější je kolem krku , kde vytváří jakoby "bryndáček". Tlapky jsou kulaté , velké a kompaktní. Mezi kočkou akocourek je rozdíl ve velikosti- kočky váží od 4,5 do 7kg a kocouři od do 9kg.
Informace z časopisu Planeta zvířat 2/2006
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama