Mluvíte psovsky??

9. října 2008 v 21:22 | Nejtn |  směs o zvířatech
Mulvit psí řečí neznaméná na psa štěkat a výt , ale naslouchat mu a poznat z jeho řeči těla , výrazu,ocasu a různých zvuků , v jakém je rozpoložení a jak se cítí. Nemyslete si , není to nic zas až tak těžkého , ale pro dobré vztahy a kynoligii je to věc velice důležitá . Každý pes je original , ale některé tělní a zvukové projevy mají psi stejné- například výzvu ke hře ( pes skloní přední část těla a vystrčí zadek ) , hrozbu vlka ( když se pejskovi někdo nelíbí ohrne horní pysk vrčí a ukazuje zuby-většínou se tak stává před útokem ) , projev úzkosti (zvuk známý jako pískání) a mnoho jiných.

Některé psí projevy jsou však originální, ty pak závisí na povaze psa a na předmětech či situacích které pes zná . Je pak na psovodovi aby je vypozoroval a poznal tak svého čtyřnohého přítele. Kupříkladu Dobby když chce upoutat moji pozornost jde na to chytře - začne kulhat. Nebo a to je zajímavé když někdo začne v jeho okolí brečet nebo řekne jen "au" Dobby okamžitě jde k němu a utěšuje ho.

Tedˇ si položme otázku "Rozumí pes lidské řeči?" Ve skutečnosti ne, ale rozumí intonaci našeho hlasu , takže můžeme pokládat za užitečné , když vystresovanému psovi vysvětlujeme složitou rovnici-hlavně když to říkáme mírným a uklidńujícím hlasem , pak se pes zklidní. Ale když po pejskovi chceme aby něco udělal např. aby si sednul , musíme mu to říci jasně a nejlépe jedním slovem - povelem , ne žádné dlouhé věty , ale to jsme se dostali někam jinam... Zkrátka pes významům většiny slov nerozumí , ikdyž se nám někdy zdá že ano :-)) No, jen se nedělejte , že jste se svým pejskem nikdy nic neprobírali...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Bavíte se psem jako s člověkem?

Ano , povídáme si 100% (3)
Ne, stejně mi nerozumí 0% (0)

Komentáře

1 Evžen Evžen | E-mail | Web | 13. října 2011 v 2:03 | Reagovat

Třídní původ? Moji předkové byli neandrtálci, takže díky za info:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama